Debian Türkiye

Genel sorumluluk reddi

Debian Türkiye sitesinden

Bahri (Mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 21:45, 13 Temmuz 2009 tarihli sürüm

(fark) ← Önceki hâli | en güncel halini göster (fark) | Sonraki hâli → (fark)

Debain.org.tr servisleri; Türkçe konuşup anlayan herkesin Debain hakkındaki bilgiye Türkçe olarak erişebilmesini sağlamak amacıyla bizzat gönüllüler tarafından oluşturulmuş ve yine bizzat gönüllüler tarafından ayakta tutulan bir projedir. Bu proje kapsamında, kaynak dili genellikle İngilizce olan belgelerden Türkçe'ye çeviriler yapılmaktadır. Ancak bu proje yalnızca çeviri çalışmalarından ibaret olmayıp, projede bunların yanısıra gönüllülerin belli konularda özgün çalışmaları da yer almaktadır. Bütün bu bilgi ve belgeler, iyi niyet çerçevesinde insanların kullanımına sunulmaktadır. Yine bu iyi niyet çerçevesinde, burada yer alan bilgi ve belgeler gönüllülerce gözden geçirilmekte, içeriğin doğru olması ve bu doğruluğu sürdürmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Ancak Debian Gönüllüleri hiç bir zaman proje içinde yer alan özgün çalışmaların veya çevirilerin tam, doğru, eksiksiz olduğu konusunda üstü açık veya kapalı hiçbir taahhüt vermiş olmamaktadırlar.

Debian.org.tr servisleri'nin, internet erişimi bulunan herkese açık olduğu, buradaki bilgi ve belgelere ulaşan herkes tarafından her zaman göz önünde bulundurulmalıdır. Bu özelliğinden dolayı buradaki bilgiler her an değiştirilmeye açıktır. Bu serbestlik, iyi niyetli kullanıcıların katkılarıyla projenin daha ileriye götürülmesini sağlayacaktır. Ancak aynı serbestliğin, kullanıcıların bilerek veya bilmeyerek projeyi kösteklemesine de yol açabileceği unutulmamalıdır.

Debian Gönüllüleri; yapılan çeviriler veya özgün çalışmaların içerdiği konular üzerinde herhangi bir uzmanlık iddiası taşımamaktadırlar.

Buradaki bilgi ve belgelerin kullanımından doğacak herhangi bir hasar veya zarardan Debian Gönüllüleri sorumlu tutulamaz. Bilgiye erişen kullanıcılar bu bilgiyi doğabilecek bütün riskleri göz önünde bulundurarak kullanırlar.

Ayrıca proje kapsamında yer alan bilgilerin izin alınarak veya izin alınmadan başka bir çalışma içinde kullanılmasından doğabilecek herhangi bir hasar veya zarardan ötürü de Debian Gönüllüleri sorumluluk almayacaklardır.

Gerek çeviri çalışmalarında gerekse özgün çalışmalarda belirli bir ticari markanın yer alması o ticari markanın Debian Gönüllülerince kayırıldığı veya desteklendiği anlamına gelmemektedir. Proje içinde yer alan veya yer alabilecek bütün ticari markalar yalnızca konu hakkında kullanıcıları bilgilendirmek maksadıyla kullanılmaktadır.