Tartışma

Open-arena

Debian Türkiye sitesinden

Evet olabilir, bunla ilgili soruyu debian-user-tr grubuna eposta atmıştım, bu sayfa daha doğru bir yer tabi. Burada iyi bir seçim yapmak lazım. Eğer daha uzun ve düzgün girdiler istenirse, bu içeriğin kalitesini artırıp, miktarını azaltır. Eğer kaliteyi azaltır sadece kısa bilgiler yazarsak, daha az kaliteli ama çok miktarda içerik oluşabilir. Pratik bir örnek: bu oyunlar hakkında uzun uzun bir anlatım yapacak vaktim yok, ama bu oyunlar hakkında bir kaç cümle yazıp, insanlara oyunun varlığından bahsederek bilgi oluşturmam mümkün. Buna bir şekilde karar vermek lazım. --Sihirliparmakcan 08:50, 6 Haziran 2008 (bu yazıyı otomatik yazdırmanın bir yolu var mı? : ) )

Açıklamaları biraz daha uzun orijinal sitesinden bilgiler ekleyerek yapsak daha şık olmazmı? --6630 22:19, 5 Haziran 2008 (UTC)

Kısa açıklamaların yerine özenle hazırlanmış doyurucu yazıları tercih ederim. Bu sitenin kalitesini artırır. --Malzeme muhendisi 09:36, 6 Haziran 2008 (UTC)

debian email gurubundaki postanızı şimdi okudum. Bilginizi diger debian kullanıcıları ile paylaşmanız çok güzel. sayfayı ben silmiştim açıklamasını son değişiklikler kısmını görebilirsiniz.
sayfa eklerken oyunları oyun başlığı altındaki içindekilere ekleyelim. bu şekilde bir şey arayan kişi nereye bakması gerektiğini sezgisel olarak daha rahat bulur. sizinki programlar eglence altındaydı o yüzden bağlantılarını kaldırdım. bir oyun için bir cümlelik yorum yapmak pek kullanışlı değil. çünkü daha oyunun daha ne olduğu açıklanmamış. ilk önce oyunun ne olduğundan kabaca bahsedip yada orijinal sitesinden tercüme edip nasıl kurulucagını belirtip birde ekran görüntüsünü koyduktan sonra kaynaklarıda ekleyip yorum yapmak, karşıdakilerin paylaştığımız bilgimizi anlamasını kolaylaştırır ve daha verimli oluruz. yorumları sayfanın içinde yorum diye konu başlığı açıp sonuna imza sembolünü tıklayıp imzamı ekleyip yapsak okuyan kişi için daha pratik olur.
Bilgilerimiz paylaştıkça çoğalacak :)
button_sig.png bu resime yukarıda sayfa düzenlerken tıklayarak imza atabilirsiniz.

--6630 10:49, 6 Haziran 2008 (UTC)